Pinperest

1 Ağustos 2011 Pazartesi

Abi Ahmet Davutoğlu'nu bazen Mehdi yerine koyanlar oluyor, haklısın da sen de biraz haksızlık etmiyor musun hocaya?

bugün suriye'nin zalim yönetimi Hama'da katliam yapıyor değil mi? işte okuyoruz en az 100 kişi ölmüş.

düne kadar suriye'de olaylar yokken sınırları kaldırmaya yaklaşmıştık değil mi? ortak bakanlar kurul toplantıları falan. İttihadı islam rüyamız gerçeğe dönüşüyor diye seviniyorduk.

bugün katliam oluyor, Ahmet Davutoğlu bunu bilmiyor mu biliyor. Yaptığı açıklamaya bakalım,

"Konya'da temaslarda bulunan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin en üst düzeyde gerçek bir küresel güç haline gelmesi için çaba gösterdiklerini belirtti.
Davutoğlu, "Bu çaba içinde aynı zamanda da şehirlerimizin tek tek kendi değerleriyle birlikte küresel alana değer katacak şekilde yükselmelerine büyük önem veriyoruz" diye konuştu.Konya hızlı tren ve mavi tünel projelerine de değinen Dışişleri Bakanı Davutoğlu, hızlı tren seferlerine önümüzdeki haftalarda başlanacağını söyledi."

konya moderen şehir olunca mı türkiye küresel güç olacak. (hazır şu küresel güçten bahsetmişken, http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=22488259)

Ahmet Davutoğlu'nun paradigması, sorunsuz savaşsız bir ortamda çokişlevsel olabilir. Fakat ortada kan olduğunda sadece; bekleyelim görelim, araya bir kaç kan dursun açıklaması yapalımdan ibaret. hayır haksızlık yapmıyorum.

bana sor, kendine sor, herkese sor.

1 yorum: