Pinperest

1 Ağustos 2012 Çarşamba

Fosseptiklerin Dehşeti

Dün bir haber düştü internet sitelerine. İki gündür olayın ne kadar dehşet verici olduğunu yazmaktan iflahları kesildi.

46 yaşında bir kadın, babası yok, sevdiği ya da kocasından ayrılmış. Hayattaki tek dayanağı annesi öldüğünde kabullenememiş, inanmak istememiş, yakıştıramamış, belki de yalnız kalmaktan korkmuş, annesinin öldüğünü kendisine bile söylememiş. Üstündeki hırkayı bile çıkarmamış ve yedi yıl aynı evde kalmış. İhtimal dahilinde her gün annesiyle konuşmuş, yemek hazırlamış yanına bırakmış, yemeğin yenmediğini görünce "anne yaşlandıkça huysuzlaşıyorsun" demiş, bazen kavga etmiş.

Hasbelkader olay ortaya çıktı ve önce Hürriyet sonra Habertürk (kuvvetle muhtemel diğer medya kuruluşları( dehşete düştü. Öyle ya devir , yırtılmış ayakkabıyı tamir etmenin bile zayıflık olarak görüldüğü, eskiyen her şeyin atıldığı, yeni şeylere(sevgili, dost, cep telefonu, kredi kartı, ayakkabı, çanta, araba ne derseniz deyin ) sahip olmanın yaşamanın gayesi haline geldiği devirler


Bizler yaşayan annelerimize, babalarımıza bile tahammül edemezken, hastalandıklarında başımızdan atmaya çalışırken bir kadın ölen, etleri kokan büyük ihtimalle böceklerin musallat olduğu ve kemikleri kalmış annesiyle 7 yıl yaşıyor. Ne saçma, ne manyakça değil mi? Çocuklarının altını değiştirirken bile kusan, ellerini defalarca yıkayan, antibaktariyel jellerle temizleyen annelerin ve babaların çağında, hayattaki tek dayanağıyla öldükten sonra 7 yıl onun kokmasına aldırış etmeyen Nazan Öncel elbette bizi dehşete düşürecek. Hayatı boyunca hastalanan annesinin ya da babasının temizliğini yapmamış, ebeveyni grip olup balgam çıkarttığında bile ona nefretle bakan, ultra temiz, ultra hijyeniklerin devrinde Nazan Öncel gibilerin yeri yok.


Hürriyet Nazan Öncel olayı ortaya çıktıktan sonra düştüğü dehşet sonucu soluğu psikologlarda alıp onların görüşlerine başvurdu. O Hürriyette bugün; "Batman canisi'nin hayranları türedi" haberi vardı ne gâm. Nazan Öncel gibi annesinin ölüsüyle 7 yıl yaşayan biri değil ki James Holmes elbet hayranları olacak. Aynı Hürriyet Avusturya'da öz çocuklarına yıllarca tecavüz eden Josef Fritzl'in haberini, foto galerisi eşliğinde verip, onun da tıpkı James Holmes gibi hayranları olduğunu ballandıra ballandıra veriyordu.

Dehşete düşen diğer site Haberturk'de Münevver Karabulut cinayetinde kullanılan testereyi manşetine çekerken, ya da Şefika Etik'in sırtından bıçaklanmış halini manşetine çekerken dehşete düşmemişti. Belki de Nazan Öncel'in annesinin resimlerini çekemedikleri için dehşete düşmüştür ne dersiniz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder