Pinperest

17 Şubat 2012 Cuma

MİT Kavgasının Kısa Özeti 2 (albüm hediyeli)

Türkiye tarihinde neredeyse ilk defa, bir olay 11. gün sonunda bile tartışılıyor. 14 Şubatta bıraktığım özeti devam ettirmek istedim. ( Bu konu da beni yüreklendiren, @volkitalking e teşekkürler)


33- 14 Şubat Tarihinde, Özelistihbarat nikiyle twitter da yazan,Sabah Gazetesi muhabiri Abdurrahman Şimşek, telefon dinlemelere dair bilgileri TİB'in sızdırdığını açıkladı. hemen akabinde Mehmet Baransu, Abdurrahman Şimşek'in MİT elemanı olduğunu yazdı. Abdurrahman Şimşek ispatlamazsan şerefsizsin diyerek cevap verdi.


34- Sevilay Yükselir'in Beyaz TV deki programına Mehmet Eymür katıldı. Yeşil'den Mit'e bir sürü şey söyledi (mi ) fakat asıl bomba Sevilay Yükselir'den geldi. Sevilay Yükselir, Mehmet Baransu'nun iki ay önce Taraf yazı işleri toplantısında "Hakan Fidan'ı yakında gözaltına alacaklar" dediğini söyledi.


35- 15 şubatta İstanbul Emniyetinde PKK/KCK masasından 9 üst düzey polis görevden alındı. 13 şubatta KCK operasyonu yapılmıştı.

36- Diyarbakır Batman vd. illerde KCK operasyonu kapsamında gözaltına alınan 36 kişi serbest bırakıldı.

37- 14 Şubatta Savcılarla görüşen Mehmet Ali Birand "ikna oldu"


38- Savcı Sadreddin Sarıkaya hakkında gizliliği ihlalden soruşturma açıldı. Taraf olayı manşetten gördü. (sürmanşetin 1. özetteki 26. madde ile hiç bir alakası yoktur, o sizin uydurmanız)
NEREDEN ÇIKTI BU İSRAİL (39-42 arası )


Hakan Fidan'ın ve diğer mit görevlilerin ifadeye çağrılma olayı sonrası akla ilk gelen ülke İsrail olmuştu.

39-Önce Emre Uslu, Hakan Fidan'ın Oslo'da görüşmesini eleştirirken "ya Mossad binayı patlatsaydı" yazdı. Niye Mossad bu görüşmeden rahatsız ben bilmiyorum, belki Emre Uslu açıklar.


40- İhsan Dağı Üstadımız her taşın altında İsrail'i arayanlara çok kızdı.


41- Hüseyin Gülerce, olaya farklı bir açılım getirdi. (video uzun 35:40 ve sonraki üç beş dakikayı izleyin, bir de 47:20 deki güzel muhabbete kulak kabartın. @kaankk a teşekkür ederim ) (Hüseyin Gülerce'nin açıklamalarını ilk farkeden Cenk Açık oldu. @acikcenk yani )

42- Taha Kıvanç olarak taraf tutmadığını açıklayan Fehmi Koru, yabancı istihbaratları hatırlattı


43- Devrimci Karargah Örgütü lideri Orhan Yılmazkaya'nın da MİT'çi olduğu iddia edildi.


44- Erhan Başyurt, İstanbul Emniyetindeki PKK masasında çalışan polislerin görevden alınma sebebi olarak ilginç bir iddia ortaya attı.

45- Mümtaz Er Türköne, başbakanın bu kavgaya karışmaması gerektiğini yazdı.

46- Başbakan'ın siyasi danışmanı Yalçın Akdoğan, Yasin Doğan mahlasıyla yazdı, bu oyunun farkındayız.

47- Hüseyin Gülerce aynı gün, Yalçın Akdoğan'ın yazısına benzeyen bir yazı yazdı. iki yazının ortak noktası, "cemaat ve akp arasında bir gerilim olmayacağı lakin iki tarafında kendi bildiğini yapacağıydı. (son cümlesini çizmeyi unutmuşum, siz o cümle yüzünden sosyal medya'da AKP bitti, Has Parti akıllı olursa oy alır diyenleri getirmeyin )


48-Taraf Gazetesi yazı işleri müdürlerinden Kurtuluş Tayiz, Habur krizinden MİT'in sorumlu olduğunu yazdı.

49- Kurtuluş Tayiz, bir gün sonra MİT KCK bağlantısını yazdı.

50- Nuh Gönültaş, KCK soruşturmasının bazı bakanlarca iki yıl engellendiğini yazdı.

51-Nasuhi Güngör twitter hesabından MİT krizine bodoslama daldı.

52- Fehmi Koru, "Hükümeti yıkmak istiyorsanız ya AKP'yi parçalayacaksınız, ya da karşısına ciddi bir rakip çıkartacaksınız" tüyosunu verdi.

53- Birilerinin aklına ne hikmetse tam da içinden geçtiğimiz hassas dönemlerde (tamam kızmayın) YÜCE DİVAN geldi.

54-Ve yeniden Emre Uslu

55- Taha Akyol - savcı Mit'in itirazını reddetiğini kendisine açıklamıştı, ne hikmetse Adalet Bakanı da yasayla ilgili değişikliğin Askeri de kapsayacağını Taha Bey'e açıklamıştı- hükümeti dostça uyardı. Tesadüfe bakın ki,bugün HSYK 1. Daire Başkanı da Taha Akyol'a savcıların değiştirilmesini uygun bulmayacağını açıkladı.

56-Aktifhaber AKP'yi öptü.

57- Mehmet Ali Birand "Savcılarla MİT Krizini konuşmadım, Savcılardan özür dilerim" diyerek kendisini tekzip etti.


Elbette bu maddelere eklemeler yapılır. Mesela, Ahmet Taşgetiren'in "Uhud okçularını" hatırlatması, Başbakan ve Fethullah Gülen'in telefonla görüşseler sorunların hallolacağını söylemesi, Cenk Açık'ın twitter hesabından Ferit Şahenk'in Fethullah Gülen'le görüştüğünü yazması, gene Cenk Açık'ın bie takipçisinin geçen hafta Bülent Eczacıbaşı'nın Amerika'ya giderek Fethullah Gülen'le görüştüğünü yazması, MİT kanununu Mecliste görüşülerek kabul edilmesi, bu görüşmelerde MHP ve CHP milletvekillerinin Emre Uslu ve Mehmet Baransu'dan kopya çekmesi, Hakan Fidan'ın kendisini ifadeye çağıran savcıya, "meşgulüm sonra gelirim" cevabını vermesi, İhsan Yılmaz'ın Beşir Atalay ve İdris Naim Şahin arasında gerilim olduğunu yazması, Taraf-Zaman-Bugün ile Sabah-Star-Yenişafak yazar ve muhabirlerinin birbirine girmesi(Baransu "yandaş gazeteci" tabirini kullandı, hesap edin) vs vs.


Peki ne olacak: Görünen hükümetin hamle gelmedikçe bir şey yapmayacağı. Fakat gelecek her hamle sonrası görevden alma, sürgün vs. ile cevap vereceği.


Aslında amacım, resimleri maddelerin altına eklemekti. Fakat Bu namussuz blogspot 8 MB geçen yüklemelere izin vermiyor.

Seksi pozları için tıklayın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder